امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساختارپرمانند
سلام و درود
ساختار پرمانند که در کتاب درسی بهش توجه کرده مربوط به رونویسی یک ژن در سلول تخم یک دوزیست می باشد . بنابراین طبق شکل کتاب درسی و زیر نویس آن و توجه سازمان سنجش به متن دقیق کتاب درسی شکل مربوط به یوکاریوت هاست . در کتاب دکتر فرهادیان هم این مورد لحاظ شده .
البته اینکه ساختار پرمانند در پروکاریوت ها مشاهده می شود یا نه؟
من فکر می کنم جواب مثبت هست یعنی ما ساختار پرمانند را در پروکاریوت ها هم می توانیم مشاهده کنیم و در کتاب خیلی سبز هم به آن اشاره شده . کلا این فرایند مربوط به زمانی هست که به بعضی پروتئین ها نیاز بیشتری باشه.
این نکته را با توجه به ساختار تست های زیست شناسی در چند سال اخیر یاداوری می کنم که به چهارچوب کتاب توجه کنید اطمینان داشته باشید خارج از چهارچوب سوالی مطرح نخواهد شد و نیاز به انجام تحقیقات بیشتری نیست. کتاب درسی در رابطه با ساختار پرمانند در پروکاریوت ها اشاره ای نکرده و شاید به همین دلیل باشه که در کتاب دکتر فرهادین صراحتا اشاره شده که این فرایند مختص یوکاریوت هاست .

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ
سپاس شده توسط: عاطفه حمیدی نسب

پیام‌های داخل این موضوع
ساختارپرمانند - توسط عاطفه حمیدی نسب - ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۹ س
RE: ساختارپرمانند - توسط Arash hemmati - ۱ مهر ۱۳۹۳، ۲۲:۲۸ س
RE: ساختارپرمانند - توسط عاطفه حمیدی نسب - ۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۵ چ
RE: ساختارپرمانند - توسط Arash hemmati - ۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۸ چ
RE: ساختارپرمانند - توسط عاطفه حمیدی نسب - ۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۰ چ
RE: ساختارپرمانند - توسط Arash hemmati - ۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۰۴ پ
RE: ساختارپرمانند - توسط admin - ۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۳ پ
RE: ساختارپرمانند - توسط Arash hemmati - ۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۶ پ
RE: ساختارپرمانند - توسط admin - ۳ مهر ۱۳۹۳، ۱۹:۲۲ پ