امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاژک
سلام به همه...
داشتم چن تا کتاب کار زیست رو میخوندم که یه سوالی واسم پیش اومد تو یکی از کتابای کار زیست نوشته که تاژک اندامکی بدون غشا هستش بعد تو یه کتاب دیگه دیدم نوشته این اشتباهه که تاژک غشا نداره و تو کتاب سال سوم تو یکی از شکل ها تاژک غشا داره .حالا اگه کسی میتونه کمکم کنه آخه یکم گیج شدم ....
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.دم اسپرم به عنوان یه تاژک غشا داره.شاید غشا داشتن یا نداشتن تاژک بستگی به سلول داره که از چه نوعی باشهHuh
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سپاس شده توسط: فاطمه امیری زاده
یعنی به نظر توبستگی به نوع سلول داره?????? ولی هنوزم باید یه جواب منطقی باشهHuhHuh
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط:
من فقط اینجوری فکر کردم فاطمه جان مطمئن نیستم.امیدوارم بقیه هرچه زودتر یه جواب منطقی بدن
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سلام. واقعیت علمی این هست که تاژک غشا دارد. اما طبق فصل دوم کتاب زیست ۱، تاژک غشا ندارد و با توجه به تعریف اندامک در کتاب درسی، به کار بردن کلمهٔ اندامک برای تاژک اشتباه هست.
اون شکل مورد نظر اسپرم هست که اگه دقت کنید به طور واضح تاژک دارای غشا هست. تناقض‌های اینچنیی گاهی در کتاب دیده می‌شه. ولی در کل دانش آموزان باید در محدودهٔ کنکور تاژک رو بدون غشا در نظر بگیرند.
پاسخ
سلام
داشتم چن تا کتاب کار زیست رو میخوندم که یه سوالی واسم پیش اومد تو یکی از کتابای کار زیست نوشته که تاژک اندامکی بدون غشا هستش بعد تو یه کتاب دیگه دیدم نوشته این اشتباهه که تاژک غشا نداره و تو کتاب سال سوم تو یکی از شکل ها تاژک غشا داره .حالا اگه کسی میتونه کمکم کنه آخه یکم گیج شدم ....
ببینید اشتباه شما همینه چند تا کتاب کار زیست می خونی ؟؟؟؟؟فکر نکنم کسی فرصت داشته باشه به غیر از خود کتاب زیست چند تا کتاب کار همراهش هم بخونه ..... نیازی نبود خود کتاب زیست را خوندی؟؟؟ اگه فرضا تاژک را تو کنکور ازت پرسیدن اندامک غشادار هست یا نه ؟ تو شکل کتاب درسی زیرش خط نکشید . تاژک یه اندامک درون سلولی نیست هم در پرو کاریوت ها و هم در یوکاریوت ها وجود داره . با اطمینان غشا اطراف آن وجود داره . اصلا لازم نیست گیج بشی خیالتون راحت به سوالات کنکور نگاه کنید متوجه میشین . جای هیچ ابهامی تو سوال برات نمیزاره .
نکته بعد اینکه شما که سال دوم هستی لازم نیست بری کتاب سال سوم را مطالعه کنی . نکته آخر اینکه برای یه موضوع بیش از یه پست ایجاد نکنید در ضمن عنوان پست مرتبط با موضوع باشه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان