امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تو همانی که می اندیشی!!!
کوه بلندی بود که لانه ی عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. زلزله ای کوه را به لرزه درآورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه ی کوه به پایین بلغزد. برحسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود.

مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگه دارد تا جوجه به دنیا بیایید. یک روز تخم شکست و جوجه عقاب ار آن بیرون آمد. جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.

مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.

بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سال ها زندگی خروسی، از دنیا رفت.

این همان تفکری است که سبب می شود بسیاری از داوطلبان در کنکور به اهداف خود دست پیدا نکنند. تفکرات محدود کننده ای که سبب می شود ما فکر کنیم نمی توانیم، در حالی که در درون ما این توانایی بالقوه نهفته است.

بـدون رنـج و زحمــــت هـیـچ موفــقـیـتــــی حاصـــــل نمـــــــی شــــــــود.
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط: عاطفه حمیدی نسب ، hamed taghavi fard
سلام..
با اضافه شدن بخش ""سپاس گذاری"" ب انجمن دیگه نمیخواد واسه تشکر ارسال تازه داشته باشین!!!
یه دکمه ای قرار داده شده..همونو فشار بدین تمومه...!!!!
ممنون از همراهیتون...
یا علی...
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سلام بله درسته این بخش تازه اضافه شده وما هم از وقتی اضافه شده داریم ازش استفاده میکنیم
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان