امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سپاس گذاری
#1
آيا سپاسگزاري مي تواند باعث بركت، درمان و حتي شفاي بيماري ها شود؟ يا اينكه باعث بهتر شدن رابطه ما با خداوند گردد؟ اگر اين امكان وجود داشته باشد، رابطه ما با خدا چه ربطي با حل مسائل و درمان بيماري هاي مان دارد؟ اصلاً چرا بايد سپاسگزار باشيم؟
وقتي خداوند چيزي را به ما عطا مي كند و ما بابت آن شكرگزاري مي كنيم، خداوند هم مي گويد حال كه بابت اين هديه شاكر بودي و قدر آن را دانستي، به تو بيشتر ازاين مي دهم
سپاسگزاري و قدرداني از خدا به خاطر نعمات و بركاتي كه به ما ارزاني داشته است به ما كمك مي‌كند تا درك كنيم كه او بر تمام امور حاكم است و همه چيز، اعم از دردها، بيماري ها، رنج ها و مشكلات و مصائب زندگي ما را تحت كنترل خود دارد. اگر با قلبي شكرگزار به خدا تقرب جوئيم، قوت او را بيش از پيش تجربه خواهيم كرد و بيماري ها و مسائل مان از ميان خواهد رفت، زيرا بركت و نيرويي كه درشكرگزاري و سپاس وجود دارد واقعاً قدرتمند و عظيم است.
البته منظورم از سپاسگزاري يك قدرداني واقعي است نه فقط زباني! وقتي ما سپاسگزاري مي كنيم در عمل هم بايد آن را نشان دهيم؛ حتي اگر براي چيزهائي كه نداريم از خداوند سپاسگزاري كنيم، خداوند آن چيز يا حتي بهتر از آنچه كه به آن نياز داريم را براي ما فراهم مي كند.
بسياري از ما مدت زماني را صرف فكر كردن به مواردي مي‏كنيم كه نياز داريم و هنوز به دست نياورده‏ايم. وقتي ما اين كار را انجام مي‏دهيم در واقع سيگنال‏هايي را به ضمير ناخودآگاه خود ارسال مي‏كنيم و تأكيد مي‏كنيم كه اين چيزها را نداريم. با اين عمل بر روي كمبود و فقدان در زندگي خود تأكيد مي‏كنيم، ضمير ناخودآگاه ما گوش مي‏دهد و اطاعت مي‏كند. بنابراين كم‏كم رسيدن به آن چيزهايي كه نياز داريم براي ما مشكل‏تر مي‏شود. اگر ما به جاي فكر كردن در مورد چيزهايي كه نداريم، براي آن نعمت هايي كه داريم سپاسگزار باشيم، و مطمئن باشيم كه در آينده چيزهايي كه نياز داريم به دست خواهيم آورد، اين طرز فكر به ما كمك مي‏كند كه به طور عادلانه بر روي فراواني به جاي فقدان تمركز نمائيم.
موضوع سپاس و شكرگزاري آنقدر اهميت دارد كه در قرآن كريم و ساير كتب مقدس، همچنين در احاديث به كرات به آن اشاره شده است؛ شايد به اين دليل كه يکي از صفات خداوند «شاکر» است و اولين شکر گزار خود خداوند بوده است.
... بدانيد که خداوند شکرگزارنده اي داناست . ( بقره : 158 ) به هر حال سپاسگزاري يكي از راه هاي ارتباط بيشتر با خداوند است و در ارتباط با خداوند هم همه بيماري هاي انسان درمان مي شود.
سپاسگزاري حقيقي اين است كه در هر شرايطي و هر موقعيتي شکرگزار باشيم و بدانيم كه پوشاندن و فراموش کردن نعمت هاي خداوند ناسپاسي است و اينكه شيطان از ناسپاسان بود بدا به حال ناسپاسان، زيرا زمين و آسمان سپاس خداوند گويند، اينان نمي بينند
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سپاس شده توسط: صاحب نادری ، عاطفه حمیدی نسب ، admin


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان