امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انگیزه
سلام.
خسته نباشیدکه هنوززوده ولی یه شادباشیدب همه میگم!
فک میکنم هدف ازایجاداین انجمن کمک ب ارتقاع سطح علمی دانش اموزان وفارغ التحصیلان باشه
برارسیدن ب این هدف درس خوندن تنهاکافی نیست بلکه انگیزه هم مهمه!
ب همین دلیل اگه بشه مطالبی درموردانگیزه هم گفته شه فک کنم خیلی خوب شه!
پاسخ
سپاس شده توسط: Arash hemmati
سلام .
مهمترین رکن هست . باید ساختش .منطقی و معقول . ساده باید زورت بهش برسه . هر چند اطمینان دارم ادم هرچی را خواست به دست میاره شک نکنید ولی انرژی میخاد زمان میخاد دقت برنامه ریزی و کلا سخت کوشی می طلبه .باید حرکت کرد باید زمین خورد نباید از پستی و بلندی ها بترسیم . همیشه باید انگیزه نهایی را یاداوری کرد . باید جلو رومون باشه باید بدونیم برای چی داریم زحمت می کشیم . یا علی

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام..
هدف باعث ایجاد انگیزه میشه!
هرچقدر که این هدف برای من و شما مهم تر باشه بیشتر انگیزه داریم بهش برسیم..
مثلا پزشک شدن
یکی واسه جنبه مالیش میخوادش..
یکی رو پدر و مادر مجبور میکنن پزشکی بخونه!!!
یکی هم واقعا کمک به مردم و آدم مفیدی بودن واسه جامعه واسش مهمه و میره دکتر میشه!!
یکی دیگه هم به درس و مطالعه پزشکی علاقه داره!!
یا مثلا پرستیژ و.........
البته بیشتر افراد یه درصدی از همه ی این موارد بالایی شده motivation براشون که برن پزشک بشن!!
نه اینکه صرفا به خاطر پولش رفتن;-)
بغیر اون مورد فشار والدین!!!!!!
خلاصه..
اول باید هدفو شناخت
نمیشه به زور هر هدفی رو واسش انگیزه پیدا کرد
کرد
باید دید اصلا اون هدف برای اون فرد ارزش داره؟!
یادتون باشه..علاقه خیلی مهمه..واسه این بود که میگفتم
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سپاس شده توسط:
اگر به جایی رسیدی که حس کردی دیگه به هیچ وجه نمیتونی ادامه بدی اگر ادامه بدی به موفقیت می رسی..
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سلام
اگه آدمی هدفی درزندگیش نداشته باشه انگیزه وتلاش هم بی معنی میشه ولی باید بدونیم که آرزو وبلند پروازی هدف نمیشه هدف درست اونیه که اولا استعداد وتوان وشرايط رسیدن به اونو داشته باشیم بعد درموردش خوب تحقیق کرده باشیم یعنی چشم بسته نگیم میخوام فلان رشته قبول شم و عشق وعلاقه به هدفت مهمترین چیزیه که ميتونه بهت انرژی وانگیزه بده. اگه هدفت درست باشه خود بخود میفتی تو مسیر و تلاش در ادامه تا رسیدن به مقصد، همون جمله قشنگ کانون :فرمول موفقیت =تعیین هدف +تلاش درست برای رسیدن به هدف. جالبترین نکته ای که تو مرور مسیر کنکور دیدم وکمتر بهش توجه کردم این بود که من موقعی که ميخواستم بمونم یه سال دیگه برا کنکور بخونم تا بعد کنکور اصلا به سختی وبالا پایین مسیر فکر نکردم! فقط هدفمو میدیدم و این تصمیمی نبود که عمدا گرفته باشم!براهمین سختی های راهو کمتر بهشون توجه میکردم و این موضوع واقعا کمکم کرد امیدوارم که کنکورو قسمتی از زندگیتون بدونین و از یه سال باهدف و برنامه وپرتلاش بودن و نزدیکی به خدا لذت ببرید وتجربه ای مهم بشه براتون تا بتونین بقیه عمرتونم مثل یه کنکوری باشین!
آرامش چیست؟ نگاه به گذشته وشکرخدا، نگاه به آینده واعتمادبه خدا، نگاه به اطراف وجستجوی خدا!
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان