انجمن یزدان پرست

نسخه‌ی کامل: نحوه مطالعه فیزیک
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
بچه های شما چه جوری فیزیک را تست میزدید؟چه جوری مطالعه می کردید؟

سوالایی که تو قلمچی میادو من تو عمرم ندیدم....اصلا نمی دونم چجوری باید جوابشون بدم...اگه میتونین یه کمکی بکنینConfused[/font]
سلام وقت بخیر ببینیدشما اول باید روی خط به خط کتاب مسلط باشید مخصوصا فعالیت ها وتمرین های پایان فصل اگه اینکارو بکنی می بینی که اساس تستای کانون همون مطالب کتابن بعد می تونی بری سراغ کتاب ابی بعد از حل هر سوال 30 ثانیه اون سوالو تحلیل کن (چطوری به این جواب رسیدی اگه چه راهیو می رفتی اشتباه بود)وقرار نیس هر تستی حل میکنی درست باشه سعی کن علت اشتباهتو پیدا کنی وکنارش بنویسی وبا تمرین زیاد یاد بگیر ممکنه وقت گیر باشه اما یه کم که بگذره دیگه راه میفتی ( بااین اوصاف من فکر می کنم بیشتر کسایی که فیز یکو نمی تونن بفهمن تو ریاضیات مشکل دارن چون من سوالای این از مونو دیدم فقط می خواست بدونی انرژی همیشه پایسته اس ودو فرمول ساده
درست...ممنونم از راهنماییتونBig Grin
سلام به همگی مخصوصا آقا سینا که از همی الان داره پیگیر وپر انرژی پیش میره.
ببین سینا جان فیزیک سال اول( بجز دوفصل آخرش که خیلی هم مهمه و همیشه سه چهار سوال کنکور داره) تقریبا حفظیاتیه و تعداد فرمولاش هم کمه، ولی باید بدونی همینو هم باید وقت بذاری و اولا خط به خط بخونیش بعدشم تا میتونی سوال و تمرینات محاسباتی حل کن و تستاشو هم بادقت حل کن، چون اکثر سوالات کنکور وفیزیک سالای بعد محاسباتیه باید از همین الآن سعی کنی تست محاسباتی زیاد بزنی. دلیل اینکه سوالات کانون کمی برات جدید ومشکله اینه که احتمالا خوب تست کار نکردی وسبک سوالاتو خوب نشناختی ولی اگه همین تستای جلد آبیو خوب کار کنی مطمئن باش ایشالا مشکلی نداری.
درمورد خود فیزیک هم بگم که فیزیک علمی نیست که با حفظ کردن چندفرمول وتعريف بتونی بهش تسلط پیدا کنی فیزیکو سعی کن مفهومی بخون و مسائلشو اول توی ذهنت مجسم کن بعد با استفاده از تعاریف و فرمول ومحاسبات جواب نهاییتو به دست بیار.
موفق باشین
ممنووووووووووونمHeart