امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما با چه روشی درس میخونید؟
سلام به همه با توجه به اینکه فصل امتحانات داره کم کم شروع میشه
خواستم هر کدوم از شما ها لطف کنید و روش درس خوندنتون رو بگید
مثلا من خودم اول یبار کتاب رو به صورت سطحی میخونم بعد یبار دیگه کلی میخونم اگه شما روش خاصی دارید ممنون میشم بگید BlushBlushBlushBlushBlushBlushBlushو یه چیز دیگه اینکه تو فصل امتحانات ساعات مطالعه رو چقد بیشتر میکنید???????
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط: اسما کبوتری
سلام..
من یه سوال هم خودم بکنم
شما برای امتحان کانون در فصل امتحانات چه برنامه ای دارید؟!!
امتحان نیم سال اولش رو میگم...
آخرش هم روش خودم رو میگم!
یا علی..
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام به فاطمه خانوم .
Dodgyمن که فکر میکنم روش درس خوندن هر شخص مختص خودشه و شاید بقیه نتونن از اون روش استفاده کنن.ولی اینکه سطحی بخونی و بعد برگردی عمیق بخونی یه جورایی میشه وقت کشی!از اول با دقت بخونی نتیجه ی بهتری میگیری( البته بازم میگم که روش درس خوندن افراد باهم متفاوته)ساعت درس خوندنم باز به خود شخص بستگی داره.
کلا شما سعی کن خودت راه پرواز خلق کنی ؛ زیاد دنبال پیشنهادای بقیه نباش.خداروشکر وقتت فراوونه خودتو ازمایش کن ببین با کدوم راه با کدوم ساعت مطالعه موفقیتت بیشتر میشه!
موفق باشی.

سلام به جناب دانایی.
مسلما بچه ها این یه ماهو یه فرصت طلایی میدونن و هم واسه امتحانات مدرسه
و هم واسه کانون ( درواقع کنکور )یه استارت پر قدرت میزنن.بهتر نیست برنامه ی پیشنهادی خودتون رو لطف کنین
بفرمایید تا راجع بهش بحث بشه؟!
اگه ماها هرکدوم یه برنامه بگیم هرج ومرج میشه!
تنهاراهی که به شکست می انجامد،تلاش نکردن است. * کوروش بزرگ *
پاسخ
سلام به همه. نحوه خوندن کتابا متفاوته. من خودم دروس حفظی مثل ادبیات و زبان فارسی رو همون بار اول به صورت عمقی میخونم ولی دینی رو مثل شما اول سطحی میخونم ببینم قضیه از چه قراره بعد عمقی میخونم که تو ذهنم ثبت بشه واما دروسی مثل فیزیک ریاضی وشیمی رو اول متن کتاب و تمریناشو میخونم بعد جزوه معلم بعدشم میرم سراغ کتابای کمک اموزشی.زیست هم ک دیگه روشای خاص خودشو داره و ادم باید تو خوندنش خلاقیت به خرج بده وبتونه بخوبی بین مطالبش ارتباط برقرار کنه که تا حد امکان این کارو میکنم.قدر وقتی رو که داری بدون موفق باشی

جواب سوال اقای دانایی:من درحال حاضر هم خوب تشریحی میخونم برا امتحانات و هم درکنارش تست کار میکنم برا جمع بندی.دی ماه واقعا یه سکوی پرتابه ب جلو
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سپاس شده توسط: فاطمه امیری زاده
من ی بار کتابو سطحی میخونم
بعد مفهومی میخونم
بعدش جزوه هامو میخونم
بعدش تست کار میکنم...
ساعت مطالعم بالا رفته.روزای عادی مدرسه میانگین خوندنم 4-5ساعت بوده ولی الان ب 8 ساعت رسیده
تلاش کن
To have some good days we must pass some bad days too.
پاسخ
تلاش میکنم ولی مگه استرس میزاره خودت که تو راهنمایی شاهد این استرس همیشگی بودی!!!!!
هر کاری میکنم ازم جدا نمیشه ...DodgyDodgyDodgyساعات مفید مطالعه منم 7 تا 8 ساعته اگه خدا بخواد همین جور تعادل رو حفظ میکنم تا چهارم وقتی رفتم چهارم ساعات مطالعه رو افزایش میدم
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط: اسما کبوتری
اینجا کلیک کنید تا کلکسیون روش های مطالعه رو ببینید!
پاسخ
هشدار
با سلام و خسته نباشید . بعضی از دوستانمون انجمن را با محل خش و بش و مشکلات شخصی و گفتاری اشتباه گرفتن . خواهش می کنم به قوانین انجمن توجه کنید . تو این پست قراره هر کسی روش مطالعه خود را بیان کنه نه چیز دیگه . در ضمن لازم به تشکر و قدردانی و احوالپرسی و فدای هم رفتن نیست . پایین پست ها دکمه تشکر اومده . به کلکسیون روشها تو سایت کانون که آقای فتاحی لینک داده حتما مراجعه کنید . یا علی

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ
سلام..
خواستم همه روش هاشونو بگن تا آخر کار یه جمع بندی هم داشته باشیم!!!
من الآن پایه(base) کار رو میگم..قرار نیست بگم چه کنید!!!
فقط یه راهکار جدیده....
خلاقیت های خودتونو ترکیب(combine) کنید با این موضوع!!!
خب ببینین..شما برفرض مثال دو روز یه بار امتحان دارین
من این دو روز مطالعه میکنم برای این درس..نیم سال اول رو دارم میخونم ک تقریبا مبحث کانون هم هست!
من بین خوندن مدرسه و کانونی تفاوت نمیذاشتم...خوندن واسه تست عمیق تره...درست؟!
پس من ب این دلیل واسه در حد تست میخوندم...اون وقته ک شاعر می‌فرماید:
چون ک صد آید نود هم پیش ماست!!
پس گاهی بعضی سوالات مدرسه میشد چیزی راحت تر محصول لبنی جامد!!!!
ادامه بحث..
هم امتحان تشریحی براتون آسون تر شد پس..خیالتون راحت شد از نمره
هم اینکه واسه کانون خوندین مبحث رو..
ادامه داره..بازم نقشه داشتم واسه قوی تر شدن!!
بعد امتحان مدرسه تا نیم روز وقت می‌گذاشتم تستشو میزدم
در حالی ک همه داشتن درس امتحان بعدو میخوندن...

یا علی..
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سلام مجدد درود برهمه . برای آشنایی با روش های مطالعه دروس مختلف اینجارا هم ببینید

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ
ببخشید اقای دانایی یعنی شما تو اون دو روز فقط تشریحی کار میکردین؟؟
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلامRolleyes
به نظرمن همون بار اول كتابو كامل بخوون كه واسه بار دوم خواستي بخونيش واسه دوره باشه بعدشم تست بزن.
البته دوستمون هم درست گفته كه هركس روش خوندن خاص خودشو داره...مخصوصاروش خوندن من كه اصلا.....HuhHuhHuh
پاسخ
سال تموم شدبه خدا اخرش مانفهمیدیم چجوری میشه درس خوندواقعا چجوری میشه درس خوندHuhماکه نفهمیدیم میشه شماها که فهمیدیدبگیدHuh
اینجاهوا ابریست انجارانمیدانم
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام به همه ببخشید من این چن وقت نبودم
اما پاسخ آقای گلستانی:
فک کنم با این اطلاعات خوبی که بچه ها دادن دیگه جای هیچ سوالی نباشه ...شما میتونید خودتون رو با چن روش امتحان کنید هر کدوم بهتر بود رو استفاده کنید ...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان