امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصلا" روحـــــــــــــیــــــــــــه دارین عایا؟!
سلام خدمت همگی..
میدونم و میدونید چن وقته خبری از هیشکی نیست!!!!!
و معلوم نیست چرا...
بگذریم
داخل این پست قراره از نظر روحی و انگیزه ای کمک کنیم..
هرکی هر مشکلی داره اینجا بپرسه..
و این که ما چه راه حلی واسه مشکل شما تو وقتی ک کنکور داشتیم پیدا کردیم رو ب شما ارائه بدیم..
راستی شب یلدا پیشا پیش مبارک باشه..!!!!!
خوش بگذره....
چه فایده!..آدم پیش عزیزانش نباشه...
التماس دعا...
یا علی...
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
سپاس شده توسط: اسما کبوتری
سلام بر اقای دانایی مرسی منم شب یلدا رو به شما تبریک میگم.اره جای تعجب داره که چرا خبری از کسی نیست؟؟؟حالا یکی نیست بگه ن که خبری از خودت یعنی (من )هستExclamationمن گاهی وقتا فکر میکنم هرچی تا حالا خوندم وهرچی که قراره از این به بعد بخونم تا روز کنکور یادم میرن و درکل روحیه و امید و هرحس خوبی که نسبت به کنکور دارم رو از دست میدم.عایا این فکر سراغ همه کنکوریا میاد؟Huh
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
خدمت همگی!!!
منم شب یلدارو ب همه تبریک میگم.ممنون ازتبریک تون.
فک کنم غیبت دانش اموزا ب خاطر رسیدن زودرس امتحاناس چونکه واقعاخوندن توسه ماه قبل زمین تااسمون بااین خوندنی ک حالابایدشروع کنیم فرق داره.
واقعیتش من ک خودم سردرگمم.
دوستان دیگه رونمیدونم.<البته این مخصوص بچه مدرسه ای هابود نه ....فارغ التحصیلا>
خدایابگیرازمن هرانچه ک میگیردتوراازمن
پاسخ
در مورد سوالتون..
از این جور فکرا سراغ همه نمیاد..
اما سراغ خیلیا میاد!!!
من ممکن بود فکر کنم که مثلا یه مبحث رو ک خوندم نگران ب یادآوریش باشم اما این که همه چی از دست رفته..اونم همینجوری؟!!!!!!
مگه میشه؟!!!
امکان نداره...اینا همش فکر مزاحمه...بهشون اعتنا نکنید...خبری نیست!!!!!!;-)
آدمی نمی تواند دست به گزينش خردمندانه بزند،مگر اینکه جرأت داشته باشد در دمادم زندگی به ندای درونی خود گوش فرا دهد و خونسردانه بگوید:""نه،من چنین و چنان را دوست ندارم!."
"
پاسخ
اره ریحانه جون خیلی از ما مثل همیم چون کنکور بینمون مشترکه منم گاهی وقتا خوب پیش میرم وگاهی هم یه سری افکار پریشون ذهنمو درگیر میکنه که درس خوندنم فایده نداره و وقتم کمه که به قول اقای دانایی باید نسبت بهشون بی اعتنا باشم; .ولی من تصمیم گرفتم تلاش خودمو کنم .ترم اول برا پایه خیلی کم کاری کردم ولی خدارو شکر تو پیش مشکل چندانی ندارم امیدوارم بتونم پایه رو تو ترم دوم جبران کنم.پس فکر نکن فقط خودت اینجوری هستی.موفق باشی..التماس دعاWink
خدایا ...!

گاهی تو را بزرگ می بینم و گاهی کوچک ،

این تو نیستی که بزرگ می شوی و کوچک ...

این منم که گاهی نزدیک می شوم و گاه دور ...!
پاسخ
سپاس شده توسط: ریحانه یزدان پرست
سوال شما جوانب مختلفی رو مورد ارزیابی قرار داد که وسط متن نرسیده قسمت ابتداییش از یادم رفت!!!!!
شوخی کردمBlush
تصمیم این ک طوری عمل کنید سال دیگه این موقع از نتایج اعمال الآنتون راضی باشید از قشنگ ترین تصمیماته...واقعا بهش فک کنید...اما معنیش چیه از دید من؟!
یعنی از همین حالا ک حدود 6 ماه باقی مونده تا کنکور جوری عمل کنید که بعد کنکور ب این 6 ماه ب دید 6 ماه رستگاری(!!!) نگاه کنید...
آخه ما واسه روز هایی ک گذشت نمیتونیم کاری کنیم...بیخیال!!!
الآن ب بعد رو اختیار داریم چطور عمل کنیم:-)
دیگه هم اینکه نا امیدی هم فقط ب آدم ضربه میزنه...بیخیال!!!
هدف رو بگذارید استفاده 100% از این 6 ماه..
استفاده 100% نه یعنی همه هفته ها ساعت مطالعه max باشه...نه یعنی کم کاری نخواهیم کرد...یعنی بهترین عملکرد ممکن..
کجاش ناامید کنندس؟!
ریلکس آغا...ریلکس باشید...
یا علی..
"
پاسخ
سلام به همه یلداتون مبارک
ببخشید این چن وقت نبودم کلی درگیر این امتحانام
راستشو بخواین مشکل من و شاید هم بیشتر دانش آموزا با خود کنکور هستش آخه چی میشه کلا این کنکور برداشته بشه من هر شب دعا میکنم ولی چه فایده!!!!!!!
هنوز دو سال دیگه مونده تا کنکورم برسه و این همه استرس دارم خدا میدونه اون موقع چی میشه?????????????
بازم ببخشید دیر اومدم
شب شما به شیرینی هندوانه
خندتون مثه پسته
و عمرتون به بلندی یلدا
یلدا مبارک
Blushاز زندگی خود لذت ببرید بدون اینکه آن را با زندگی دیگران مقایسه کنید...Blush
پاسخ
سپاس شده توسط: اسما کبوتری
من موندم این عاغا غوله چه گناهی کرده شبانه روز دعا میکنن ک حذف شه از روزگار!!!!!
ب جای این همه دعا و استرس بهتر نیست بهتر واسش آماده شد؟!
شما وقت بیشتری دارید تازه...
سال دوم رو داخل همون سال کامل ببندید
سال سومم همینطور..
سال چهارم رو هم ب قول خودم بزنید نابود کنید!!!!
من حتی یه ثانیه اینطور فک نکردم:-P
اگه کنکور سرسخته...من ازش سرسخت ترم!!!
آخرشم نابودش کردم توی همون سال اول.......
یا علی...
"
پاسخ
افرین به این اعتمادبه نفس!!!Wink
خوبه ولی زیادی نباید بهش تکیه کنی.50% کار هم خوده درس خوندنه!اینجور که خودت اشاره کردی خوبم درس میخونی خداروشکر!
امیدوارم همه ی بچه های فروم شاهد موفقیت شما وهمچنین فاطمه خانوم
باشن.
تنهاراهی که به شکست می انجامد،تلاش نکردن است. * کوروش بزرگ *
پاسخ
سپاس شده توسط: فاطمه امیری زاده
دوستان شما وقتی دوم بودین میانگین مطالعتون چن ساعت بود؟؟؟؟
من هرچی میخونم بازم زمان کم میارم....
مثلا با5ساعت خوندن نمیتونم درسای روز بعدمو کاملا بخونم
مشکل اصلیم ک میگم نمتونم تموم کنم اینه ک درس هر روز همون روز بخونیم نمیتونم....نقطه ضعفم تو خوندن اینه......لطفااااااااااااااا راهنماییم کنین
To have some good days we must pass some bad days too.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام اگه یه کتاب خوب واسه ژنتیک معرفی کنید ممنونتون میشم!
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام جناب فتاحی.
درسنامه های همگامان نکات خوبی دارن.
خوداموز ژنتیک (تالیف علی کرامت).
تنهاراهی که به شکست می انجامد،تلاش نکردن است. * کوروش بزرگ *
پاسخ
سپاس شده توسط: yaser fatahi
سلام.
اقای فتاحی...
من کتاب ژنتیک تخته سیاه دکترارامفر رو استفاده کردم.
ب نظرم کتاب خیلی جالب وکاملیه.البته ب شرطی ک کامل وپیوسته خونده شه.ی توصیه درمورداستفاده ازکتاب:شمامیتونین تو یک ماه روزی چن صفحه ازاون روبخونید...اینجوری بهتر جواب میده...
موفق باشین!!!
خدایابگیرازمن هرانچه ک میگیردتوراازمن
پاسخ
سپاس شده توسط: yaser fatahi
سپاس از شما!
پاسخ
سپاس شده توسط:
درود
با دعای خالی نمیشه کاری کرد .
در ضمن حذف کنکور یعنی عدم ورود بسیاری از نخبگان منطقه 3 در رشته های سطح بالا . بسیاری از دانش آموزان و افراد تحصیل کرده خیال می کنن با حذف کنکور یعنی دیگه نیازی نیست کسی درس بخونه و در دانشگاه را برات باز می کنن . البته برای بعضی از رشته ها که همین حالا هم ظرفیت اونها پر نمیشه کار به همین منوال هست . منتهی برای رشته های سطح بالا ستیز و گریز بسیار شدیدتر از کنکور سراسری حکم فرماست . این نکته را بدونین که حذف کنکور یعنی خداحافظی بسیاری از ماها با رشته های سطح بالا که الان به راحتی قبول می شویم . حذف کنکور یعنی حذف سهمیه بندی مناطق . حذف کنکور از نظر علمی به نفع کشور هست چون دانش آموزان منطقه 1 و گاها 2 رشته های سطح بالا دانشگاها را پر می کنن ولی متاسفانه منطقه 3 از کاروان عقب خواهد ماند . شما دعا کنید که هیچ وقت کنکور و منطقه 3 را حذف نکنن ........

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست  
             هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود 
             صحنه پیوسته بجاست   
                                               خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد                                   

https://forum.yazdanparast.com/                                                                           

پاسخ
سلامی به وسعت ارزوهاتون.خداقوت به خاطرفصل امتحانات .پوزش ازتاخیرطولانی.
1)اینکه حس ناامیدی سراغ خیلیاتوسال کنکورپیش میادطبیعیه.ولی بایدسعی کنیم به شرایطی نگاه کنیم که ماروتااینجا رسونده ،مثل:تلاش های خودم،خونوادم،دوستام،حتی همسایه هام و...تاباعث بشه ازحس ناامیدی علیه خودش استفاده کنیم .(شاعرم گفته:درناامیدی بسی امیداست .....)

2)این که اینومی خونم اون ازیادم می ره ،من فکرمی کنم به خاطرفشارناشی ازکنکورراپرتگاه جلوه دادن واینکه بایدحتما همه ی درساروکامل بخونم باشه ،سعی کنین اگه نمی رسین همه ی کتاباروکامل بخونید،ازدیدخودتون بعضی فصلای سختوحذف کنین(البته منهای زیست وشیمی)

3)بایه دید باز درس بخونید،یعنی،هردرسی رو که می خونید بگیدخیلی آسونه ،این که چیزی نداره ،کاری که نیمسال دوم پارسال انجام دادم وخداروشکرخیلی موثربود(مثلامیانگین ترازیمو از6700درنیمسال اول به6850درنیم دوم ارتقاداد)

4)سال دوم وسومی ها دیگه چرا؟؟؟؟؟مابرون راننگریم وقال را مادرون رابنگریم وحال را .خواهشاتوسال دوم وسوم فقط به فکراین باشیدکه درسای این دوسال روخیلی خوب یادبگیرم ،یعنی خوب بکارید فکربرداشت توسال کنکورایشاالله .

ممنون ازحوصلتون.من الله توفیق.
پاسخ
سلام..
برای سوالی که خانم کبوتری پرسیدن
لطفا بیشتر توضیح بدین..!!!
"
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلامی دوباره.
درموردسوال خانم کبوتری .
درمورد سال دوم خودم فقط اشتباهاتم رومی گم امیدوارم تکرار نکنید:
1)فقط برای همون سال دوم خوندم نه برای استفاده درآینده(کنکور)نتیجش:فشارزیاددرسال کنکورویک سال پشت کنکور موندن.
2)به ندرت تست حل کردن،نتیجش:سرعتی کنددرحل تست ها(یعنی:سعی کنیدباحل تست های مرجع وبه دردبخورسرعتتون رو بالاببرید)
3)مدیریت زمانی اصلانداشتم(به دلیل عدم استفاده ازدفتربرنامه ریزی)
4)تابستون رویایی ام هنوزنیامده(یعنی:همش می گفتم تاتابستون بیایدبرای کنکورمی خونم و..ولی هیچ کاری نکردم .خواهشاکارامروزرابه فردانسپارید)
5)دروس اختصاصی رواصلاخوب نخوندم،به همین دلیل سال چهارم خیلی خوب یادنگرفتم(سال دوم وچهارم خیلی به هم وابسته اند)
نتیجه حرفام اینکه به فکرکنکورباشیدولی بافکرکنکوردرس نخونیید،فعلافقط به فکریادگیری،تمرکز،تمرین،تست،دریک کلام کاشت باشید.
ببخشیداگرناقص بود...به امیدموفقیت همه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان