انجمن یزدان پرست

نسخه‌ی کامل: + || عربی || +
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام ..
اگه میشه درباره ی عربی هم یه مشاوره ای بدین ..
چطور بخونیم ، چطور تست بزنیم و ...
سلام..
عربی درسیه که جمع و جوره خداروشکر!
سعی کنید درس به درس که عربی رو میخونید اول حسابی روی لغات درس تسلط پیدا کنید..
ابتدا معنی درس و سپس معنی تمرین ها..کلا هرچی لغت عربی داخل اون درسه..
توجه ویژه به کارگاه ترجمه داشته باشین نکاتی که در مورد ترجمه میگه رو حتماً به خاطر بسپارید...!
سپس سراغ قواعد برید..
درسته کتاب داخل تمریناتش چند کلمه رو بیشتر تحلیل صرفی و اعراب نمیکنه ولی اگه شما وقت دارین سراغ متن کتاب هم برید و اینکارو بکنین عالیه!!!
قواعد رو داشتم میگفتم..بعد یادگیری اصل مطلب، تمرینات کتاب رو حل کنید...یعنی بخوریدشون...تسلط کامل کامل!!!
بعد از این هم به حل تست بپردازین...
اما چن تا نکته مهم!!!
از اول سال سعی کنین هفته‌ای 1 تا 3 متن درک مطلب بخونین و به مطالبش تسلط پيدا کنین
ابتدا بايد قواعد هر درس را از روي کتاب و جزوه‌ بخونین
سعی کنيد معنی کلمات را در جمله ياد بگيريد تا بهتر در ذهن بمونه..
سلام ||··||
متشکرم ||!!||
یه کتاب کمکی هم واسه این درس معرفی کنید لطفا" ||..||
راستش من از عربی متنفرم ، حس میکنم همین تنفرم باعث میشه نتونم یادش بگیرم ..
وقتی ک میخونمش و نتیجه ای نمیگیرم ، انگیزه ی درس خوندنمو برا بقیه ی درسا هم از دست میدم !!
چیکار کنم ||؟||
سلام

دقیقا منم مثل شما بودم خیلی از عربی متنفر بودم

ولی کتاب عربی جامع مهر و ماه خیلی بهم کمک کرد تا جایی که پیشرفت خودمو در آزمون9آبان دیدم

پیشنهاد میکنم چنین کتابی رو داشته باشید
سلام ..
یعنی شما میگین : فقط با خوندن این کتاب تونستین پیشرفت کنین ؟!
آخه من خودم خیلی سبز عربی رو دارم .. نکات جالبی نوشته ولی هرچی سعی میکنم نمیتونم شروع کنم ب خوندنش || !! ||
یه مقداری که مطالعه میکنم ، ازش خسته میشم ( البته فقط درباره درس عربی اینجوری هستم ) || ... ||
فوت و فن کتاب خوبی هست..
جمع و جورم هست..حجمشو میگم..
قسمت هایی از عربی هست که شیرین تره از بقیه قسمت ها..مثل منصوبات..مجرورات..ترجمه..

بعد کم‌کم به بقیش علاقه پیدا میکنید..
بله من اولین آزمون بود عربی رو بالای60درصد زدم /چون اولین بار بود برای آزمون های کانون این کتاب رو خوندم.

امیدوارم با خوندن این کتاب به عربی علاقه مند بشین.
خانم دوستی دکمه سپاس زیر پست ها هست که می تونی از بچه ها تشکر کنی . در ضمن لطف کنید هیچ وقت فنگلیش ننویسید . فارسی را پاس داریم .
این مورد که نوشتی :
یه مقداری که مطالعه میکنم ، ازش خسته میشم
برای کنکور و خوندن و نتیجه گیری کلا مردود هست . نمیشه اگه ما از درسی خوشمون نمیاد کنار بزاریم . درس عربی در جای خود درسی مهم هست شما باید باهاش ارتباط برقرار کنی و صورت مسئله را پاک نکنی . اتفاقا عربی طبق قانون و قاعده هست . اگه ارتباط خوبی باهاش برقرار کنی دلیلی نداره که نتیجه خوب نگیری . یاعلی
سلام استاد ..
بله متوجه شدم ..
امروز یه شیوه ای یکی از دوستانم معرفی کردن که تو اون میگه : یه نگاه کلی به قواعد درحد درکشون داشته باشیم و بعدش تستای سراسری رو حل کنیم و باتست پیش بریم ..
و ترجمه و تعریبم که گفتن : نگاه به کتاب و کارگاه ترجمه ..
ب نظر شما درسته ؟
ببینید ما زمانی از تست باید استفاده کنیم که واقعا به متن مسلط بشیم و تست که به معنای آزمایش هست یعنی کنترل کنیم ببینیم چقد تسلط داریم وقتی آماده شدین بله و ترجیحا سراغ تستای کنکور سراسری برین اگه فرصت داشتین به بقیه تست ها می تونین برسین